Siciny


 • Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

  Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

 • Zaśpiewajmy Jezuskowi…

  Zaśpiewajmy Jezuskowi…

 • „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

  „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

 • WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego

  WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego

 • Koncert kolęd w Sicinach

  Koncert kolęd w Sicinach

 • Nadeszła chwila rozstania...

  Nadeszła chwila rozstania...

 • Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek

  Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek

 • „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania

  „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Ogłoszenia duszpasterskie

 • Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

  Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

 • Zaśpiewajmy Jezuskowi…

  Zaśpiewajmy Jezuskowi…

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Ogłoszenia duszpasterskie

 • Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek

  Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek

 • Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

  Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

 • Nadeszła chwila rozstania...

  Nadeszła chwila rozstania...

 • KIERMASZ WIELKANOCNY DLA HANI

  KIERMASZ WIELKANOCNY DLA HANI




2020-10-01 22:48:18
Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu

Dnia 28 września uczniowie klas 6-8 naszej szkoły, którzy uczestniczą w zajęciach projektowych „Kurs na edukację” pojechali na ciekawe warsztaty z biologii i chemii do Myśliborza.

Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu Zdjęcie: Wyjazd do Centrum Ekologicznego w Myśliborzu

Zajęcia prowadzone były w trzech grupach na zmianę o tematyce:

Określanie klas jakości wody na podstawie organizmów wskaźnikowych.
Uczniowie zostali zapoznani z organizmami żyjącymi w zbiornikach wodnych, które należą do wskaźnikowych, a następnie pobrali materiał w okolicznym potoku. Wyłowione bezkręgowce oglądali pod mikroskopem i rozpoznawali gatunki za pomocą klucza. Na koniec wypuścili zwierzątka z powrotem do ich naturalnego środowiska.

Barwniki asymilacyjne, izolacja i rozdział barwników.
Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe wiadomości dotyczące procesu fotosyntezy oraz barwników wytwarzanych przez rośliny. Warsztaty polegały na rozdzieleniu barwników wchodzących w skład liści barwinka dwoma metodami.

Mydło glicerynowe- otrzymywanie i właściwości.
Uczniowie zostali zapoznani z pojęciem tajemniczej substancji gliceryna, jej właściwościami i zastosowaniem, a następnie samodzielnie wykonali mydła glicerynowe o wybranym zapachu i kolorze.

Zajęcia dostarczyły wszystkim dużo pozytywnych emocji. Uczniowie dużo się nauczyli oraz poznali zawód biologa od strony praktycznej, pełen pasji i możliwości. Błysł w oku i uśmiech na twarzy pokazał, że nasza młodzież była bardzo zadowolona przy wykonywaniu powierzonych zadań, a więc kolejne zajęcia przed nami…
M. Jankowiak





Stowarzyszenie Siedmiu