Siciny


 • Siłownia zewnętrzna w Sicinach

  Siłownia zewnętrzna w Sicinach

 • WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego

  WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego

 • Wieczór Marcinowy 2019

  Wieczór Marcinowy 2019

 • Wieczór Marcinowy 2019

  Wieczór Marcinowy 2019

 • Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

  Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

 • SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

  SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

 • Koncert kolęd w Sicinach

  Koncert kolęd w Sicinach

 • Pasowanie na czytelnika 2019

  Pasowanie na czytelnika 2019

 • Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

  Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

 • Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

  Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

 • Koncert kolęd w Sicinach

  Koncert kolęd w Sicinach

 • Siłownia zewnętrzna w Sicinach

  Siłownia zewnętrzna w Sicinach
2019-06-12 20:19:41
„Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania

W piątek 7 czerwca, o godz. 10.00 uczniowie i przedszkolaki Zespołu Szkół w Sicinach przyłączyli się do IV edycji ogólnopolskiej akcji masowego czytania.

Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania Zdjęcie: „Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania

Wszyscy z książką w dłoni zebrali się na boisku szkolnym, aby w gronie koleżanek i kolegów czytać swoje ulubione książki. Do udziału w akcji przyłączyły się dzieci z przedszkola wraz ze swoimi paniami. W akcję włączyli się również rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście, których powitała dyrektor szkoły pani Aneta Juska. Wśród nich byli ksiądz kanonik Tadeusz Śliwka, pan Michał Frąckowiak - Zastępca Wójta Gminy Niechlów, pan Mariusz Kędziora - Kierownik Referatu Rozwoju i Ochrony Środowiska i pani Agata Juchnowska - Referent ds. Zamówień Publicznych, Oświaty i Sportu. Każdy czytał to, na co miał ochotę, a dzieci, które nie potrafiły czytać słuchały, jak inni czytali dla nich. Udziałem w akcji przyłączyliśmy się do ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie, gdyż w tym samym czasie czytali również w swoich szkołach uczniowie z całej Polski. Po kilkunastu minutach czytania dyrektor szkoły pani Aneta Juska, Zastępca Wójta Gminy Niechlów pan Michał Frąckowiak oraz pani Karolina Szafrańska z Filii Biblioteki w Sicinach wręczyli przedstawicielom klas dyplomy za uczestnictwo w akcji.
Głównym celem akcji było budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja miała zachęcić do czytania tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Miała pomóc w promocji czytania, w inicjowaniu mody na czytanie oraz wspieraniu dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.
Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” jest największą akcją czytelniczą w Polsce. Jej organizatorem był wydawca miesięcznika "Biblioteka w Szkole", a patronem honorowym Biblioteka Narodowa. W naszej szkole była współorganizowana z Filią Biblioteki w Sicinach.
EK

Stowarzyszenie Siedmiu