Siciny


 • Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek

  Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek

 • „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

  „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

 • Koncert kolęd w Sicinach

  Koncert kolęd w Sicinach

 • WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego

  WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego

 • Nadeszła chwila rozstania...

  Nadeszła chwila rozstania...

 • WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego

  WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bp Jacka Kicińskiego

 • Zaśpiewajmy Jezuskowi…

  Zaśpiewajmy Jezuskowi…

 • Koncert kolęd w Sicinach

  Koncert kolęd w Sicinach

 • Pasowanie na czytelnika 2019

  Pasowanie na czytelnika 2019

 • Koncert kolęd w Sicinach

  Koncert kolęd w Sicinach

 • Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

  Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

 • Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

  Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

 • „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

  „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

 • Pasowanie na czytelnika 2019

  Pasowanie na czytelnika 2019

 • Zaśpiewajmy Jezuskowi…

  Zaśpiewajmy Jezuskowi…

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Ogłoszenia duszpasterskie

 • Koncert kolęd w Sicinach

  Koncert kolęd w Sicinach

 • Nadeszła chwila rozstania...

  Nadeszła chwila rozstania...
2019-05-20 17:46:08
Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

16 maja uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą Jerzym Krysztofem i nauczycielką Iwoną Sikorą udali się na dwudniową wycieczkę w Sudety. Wycieczka była pożegnaniem uczniów ze szkołą podstawową.

Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin Zdjęcie: Adršpašské skály i Góry Wałbrzyskie - wycieczka klasy VIII z Sicin

Wycieczkę rozpoczęliśmy od Kamiennej Góry. W podziemiach tego miasta znajdują się labirynty podziemnych korytarzy. Aby zwiedzić ten kompleks nazywany „Projektem ARADO - zaginione laboratorium Hitlera” zostaliśmy przeniesieni do roku 1944. W inscenizowanej formie poznaliśmy miejsce, które budowali przymusowi robotnicy i więźniowie obozów najczęściej tracąc przy tym życie. W pełnych emocji chwilach poznaliśmy miejsce, gdzie znajdują się części pocisków V-1 i V-2, a być może kryją się też tajemnice projektu mitycznego samolotu - skrzydła Arado 555.
Później pojechaliśmy do Czech, by zwiedzić niezwykłej urody Skalne Miasto Adršpach. Spacerowaliśmy tam wokół sztucznego jeziorka, podziwialiśmy piękne formy skalne i wodospad. Ciekawie o tym miejscu, roślinności i zwierzętach opowiadał nam pan Mirosław Kabat - przewodnik sudecki, który był naszym przewodnikiem przez całą wycieczkę. Jedną z atrakcji tej wyprawy był rejs po jeziorku łodzią „Titanic 2”. Była to krótka, ale bardzo atrakcyjna podróż dzięki flisakom, którzy pełnymi humoru opowieściami uatrakcyjniali rejs.
Po zwiedzeniu Skalnego Miasta pojechaliśmy do Wałbrzycha do Zajazdu, gdzie czekał na nas posiłek i nocleg.
Następnego dnia po wczesnym śniadaniu czekała nas wyprawa po Górach Wałbrzyskich. Jako „wytrawni turyści” wybraliśmy oczywiście trasę trudniejszą, ale i atrakcyjniejszą widokowo. Na początek weszliśmy na Górę Zamkową (616m). Niby niewiele, ale prowadziło na nią bardzo strome i dosyć długie podejście. Dodatkową trudnością było luźne podłoże, które ponadto było wilgotne po wcześniejszych opadach deszczu. To sprawiało, że bardzo uważnie trzeba było wybierać miejsca do stawiania nóg, aby nie zjechać na dół. Na szczycie czekał na nas urokliwy widok z ruinami Zamku Nowy Dwór. Tu, jak i przy każdej innej okazji, nie zabrakło ciekawych opowieści naszego przewodnika pana Mirka. Stamtąd zeszliśmy w dół do Przełęczy Koziej, by za chwilę znowu wspinać się na górę. Kolejnym szczytem była najwyższa góra tego pasma Borowa (853m). Tam zdobyliśmy kolejne metry wchodząc na 16 metrową wieżę widokową. Z niej podziwialiśmy przepiękne widoki całego pasma górskiego. Z Borowej schodziliśmy w kierunku Jedliny Zdrój, gdzie w restauracji Zacisze Trzech Gór czekał na nas obiad. Po drodze mijaliśmy jeszcze jeden szczyt Górę Sucha (775m). Na jej szczyt wspinali się już tylko najwięksi śmiałkowie, gdyż wyjście było niemal pionowe jak w najwyższych partiach Tatr. Po wejściu na najwyższy szczyt Borową nasz przewodnik wszystkim złożył osobiste gratulacje. Jak mówił coraz rzadziej spotyka się młodzież, która uprawia turystykę górską.
Po obiedzie pojechaliśmy do Wałbrzycha, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Starej Kopalni „Julia”. Po kopalni oprowadził nas jej przewodnik, emerytowany górnik. Zapoznał nas z funkcjonowaniem kopalni i trudną pracą górnika. Największe wrażenie zrobiła informacja, obrazująca jak niebezpieczna to praca, że w kopalniach wałbrzyskich od początku powstania do ich zamknięcia zginęło podczas pracy 1031 górników.
Po tym ostatnim punkcie naszej wycieczki zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.
JK

Tak atrakcyjną wycieczkę uczniowie mogli odbyć dzięki Radzie Klasowej Rodziców:
pani Angelice Kaziów, pani Annie Pieli i pani Agnieszce Malskiej. Zdecydowana większość funduszy potrzebnych na sfinansowanie wycieczki pochodziła ze środków jakie panie pozyskały od sponsorów.
W imieniu uczniów składam Radzie Klasowej Rodziców i wszystkim sponsorom gorące podziękowania:
ZAKŁAD MECHANIKI ZBIGNIEW KAZIÓW
DEMETER TOMASZ PIELA
FIRMA "KACPER" AGNIESZKA MALSKA
RESTAURACJA ASTI EWA LACHERA
SOFTUS WOJCIECH URBANOWICZ
PAŃSTWO KRECZETOWSCY INTERMARCHE WSCHOWA
BIURO RACHUNKOWE NATALIA BACHOWSKA
KRZYSZTOF WOJTAŚ & DOROTA MIERZWA
GOSPODARSTWO ROLNE W SICINACH
PRESTIGE PAULINA ANTONICKA
PNZ WÓJCIK WSCHOWA - MACIEJ WÓJCIK
BIURO RACHUNKOWE AGATA NOWACZYK
SKLEP GOPLANA WE WSCHOWIE
PAN ARTUR LEŚNIEWSKI
DOMINS DOMINIK SĄSIADEK
PAN ANDRZEJ HUBERT
ELEKTROMAX DOMINIK BINKOWSKI
PAN MARCIN WALACHOWSKI
DEBORA DAMIAN PAWLAK
PANI MAGDALENA SYS
M-PUB MARIUSZ KRZYŻOSIAK
JAPAN MARIUSZ SOBCZAK
RADA RODZICÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W SICINACH


Stowarzyszenie Siedmiu