Siciny
 • Siciny 7
 • Siciny1
 • Siciny5
 • Siciny4
 • Siciny 8

 • Siłownia zewnętrzna w Sicinach

  Siłownia zewnętrzna w Sicinach

 • Siłownia zewnętrzna w Sicinach

  Siłownia zewnętrzna w Sicinach

 • „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

  „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

 • Wieczór Marcinowy 2019

  Wieczór Marcinowy 2019

 • Ogłoszenia duszpasterskie

  Ogłoszenia duszpasterskie

 • Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek

  Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek

 • Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

  Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

 • Koncert kolęd w Sicinach

  Koncert kolęd w Sicinach

 • Pasowanie na czytelnika 2019

  Pasowanie na czytelnika 2019

 • Wieczór Marcinowy 2019

  Wieczór Marcinowy 2019

 • Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

  Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

 • „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

  „OKNO Z WIDOKIEM NA ARCHIPELAG”

 • Nadeszła chwila rozstania...

  Nadeszła chwila rozstania...

 • Siłownia zewnętrzna w Sicinach

  Siłownia zewnętrzna w Sicinach

 • SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

  SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

 • Zaśpiewajmy Jezuskowi…

  Zaśpiewajmy Jezuskowi…
2018-11-18 20:29:48
Koncert Papieski

Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski Zdjęcie: Koncert Papieski

fot. K. Bołuńdź

Rok 2018 na długo zapadnie w naszej pamięci. Miesiąc przed uroczystością 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, przeżywaliśmy w naszej parafii równie piękny jubileusz.
16 października 1978 roku, czyli dokładnie 40 lat temu, nasz rodak, Karol Wojtyła został Papieżem. Z tej okazji, dla uczczenia Naszego Ojca Świętego, w kościele w Sicinach, 14 października 2018 r. o godz. 18.00 odbył się spektakl ukazujący najważniejsze momenty z życia papieża Jana Pawła II. Przedstawienie słowno - muzyczne, miało charakter spektaklu teatralnego z udziałem aktorów, głównie mieszkańców naszej parafii, ale nie tylko. Poszczególne sceny z życia Świętego, przeplatane były muzyką i pieśniami nierozerwalnie łączącymi się z papieżem. Na scenie wystąpili: Zuzanna Mrozowska, która pięknie zaśpiewała pieśń "Barka" przy akompaniamencie Pani Anny Muszkiety-Sieroty ze Szkoły Muzycznej we Wschowie;
Zespół Belfer, który wykonał dwie wspaniałe piosenki na podstawie wierszy Karola Wojtyły, pt: "W mroku jest tyle Światła" oraz "Strumień". W oprawie muzycznej wziął też udział pan Henryk Antonicki. Bardzo serdecznie dziękuję Jackowi Alchimowiczowi za nagłośnienie i oświetlenie koncertu, a Pani Katarzynie Kurdek za wypożyczenie nagłośnienia z GOK Niechlów.
Przedstawienie rozpoczęło się Litanią do Wszystkich Świętych po łacinie, następnie ze specjalnie przygotowanego kominu ukazał się biały dym, symbolizując wybór nowego papieża. Na balkonie, po lewej stronie ukazane zostało okno w Watykanie, skąd pan Marek Orłowski, grający Kardynała Protodiakona, wygłosił słynne słowa : "Habemus Papam!" - "Mamy Papieża!". Wtedy oczom ludzi zgromadzonych w naszym kościele ukazał sie papież Jan Paweł II, w którego rolę wcielił się Paweł Kinasz, któremu bardzo serdecznie dziękuję.
Kolejnymi przedstawionymi scenami były: przylot papieża do Ojczyzny, i tu szczególne słowa podziękowania płyną do pana Czesława Gila za stworzenie modelu samolotu, pokaźnych rozmiarów, który został użyty w przedstawieniu. Następnie zamach na Ojca Świętego, ze wspaniałym udziałem młodzieży, a także ze specjalnym udziałem jednej z Sióstr Bernardynek z Wielunia, która (żeby zachować realia zamachu na Jana Pawła II w 1981) zatrzymała uciekającego zamachowca, tak jak to było w Watykanie. Potem pojawiła się scena przebaczenia tureckiemu zamachowcy, Ali Agcy. Wyrażam szczególne podziękowanie i uznanie dla naszej młodzieży, która stworzyła wspaniałą oprawę dwóch kolejnych scen: Światowych Dni Młodzieży i nawiązała dialog z papieżem w scenie przy oknie papieskim w Krakowie na "Franciszkańskiej 3". Okno papieskie umiejscowione było po prawej stronie kościoła, na balkonie. W tym miejscu bardzo chciałem podziękować osobom, które przygotowały kwiaty i dekoracje do tej sceny: przede wszystkim Pani Krystynie Pachołek oraz Pani Janinie Wiśniewskiej i mieszkańcom Bogucina za kwiaty i dekoracje oraz Mateuszowi Cisło i Szymonowi Szachniewiczowi za wykonanie napisu.
Dziękuję serdecznie Jakubowi Nowickiemu, Matyasowi Bernath, Szymonowi Szachniewiczowi, Dawidowi Skoczylasowi, Fabianowi Porcianemu, Mateuszowi Cisło za wielkie zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dekoracji.
Ostatnią sceną spektaklu był moment, kiedy papież Jan Paweł II, wraz z osobistym sekretarzem u swego boku, ks. Stanisławem Dziwiszem, w którego rolę wcielił się pan Henryk Wołowicz, rozdawał przy wyjściu małe różańce, dla wszystkich którzy byli na przedstawieniu. Tuż obok Nich stały Siostry zakonne, które zbierały fundusze na rozbudowę klasztoru w Wieluniu, a na samym końcu, dziewczęta - uczestniczki koncertu miały przygotowane cytaty z Jana Pawła II i każdy mógł zabrać taki cytat ze sobą do domu.
Po przedstawieniu, na świetlicy wiejskiej w Sicinach zorganizowany był skromny poczęstunek dla wszystkich artystów i osób zaangażowanych w organizację koncertu. W tym miejscu dziękuję serdecznie Pani Wójt, Beacie Ponie za przybycie i udostępnienie świetlicy, a Pani Sołtys Sicin - Annie Maćkowiak oraz Ewelinie Szachniewicz i Kazimierze Czak za zorganizowanie poczęstunku oraz Paniom które upiekły ciasto: Teresie Gandeckiej, Marcie Czernikiewicz, Józefie Wołowicz, Henryce Dul, Annie Maćkowiak , Julii Kasztelan i Elżbiecie Pieniak.

Szczególnie serdecznie chciałem podziękować Państwu Danucie, Edwardowi i Annie Markiewicz, za niesamowitą pomoc jaką okazali w ostatnim czasie przed i w trakcie koncertu, panu Ryszardowi Skoczylas, a także Pawłowi i Ewie Kinasz, dzięki którym pomyślnie udało się przygotować ostatnie sceny.
Dziękuję panu Stanisławowi Szymakowskiemu za udostępnienie palet drewnianych, które posłużyły do budowy sceny. Oraz państwu Kizler i Spaleniak za udostępnienie płyt podłogowych.

Ogromne słowa podziękowania płyną do pani Urszuli Stępniak z Siedlnicy za uszycie strojów, pomoc i poświęcenie, a także dla Pana Sebastiana Porcianego i Marcina Porcianego za przywiezienie modelu samolotu. Dziękuję serdecznie naszej wspaniałej młodzieży, za wielki wysiłek w ostatnich dniach i godzinach przed koncertem, za przygotowanie pamiątek dla artystów, za pomoc przy dekoracjach, za przygotowanie cytatów, rozdawanych na końcu, a także za pomysłowość i zaangażowanie. Pozwolę sobie Was wymienić:
Zuzanna Mrozowska, Antonina Skawska, Amelia Płóciniak, Kalina Wilk, Amelia Malska, Milena Kinasz, Nicola Kinasz, Kacper Pieniak, Maciej Cywka, Dawid Skoczylas, Mateusz Cisło, Jakub Nowicki, Matyas Bernath, Szymon Szachniewicz, Fabian Porciany i inni .
Dziękuję Pani Marcie Czernikiewicz i Karolinie Szafrańskiej za współpracę w trakcie koncertu, a szczególnie pani Marcie, która kontrolowała scenariusz. Dziękuję także pani Małgorzacie Mercie za pomoc przy scenach z młodzieżą.
Kolejne słowa podziękowania płyną do pana Eugeniusza Kasztelan, Marka Orłowskiego, Haliny Siwickiej i Ireny Drzewieckiej, a także dla Mirosława Tarnovetsky'iego z Ukrainy za namalowanie herbu na fladze Watykanu, a także dla pani Dagmary Borowiec z Hiszpanii za konsultacje do scen gdzie był użyty język hiszpański. Dziękuję także Panu Józefowi Jóźwiak za wyrzeźbienie krzyża papieskiego.
Dziękuję także Natalii Ratajczak za wsparcie.
NAJWIĘKSZE SŁOWA PODZIĘKOWANIA płyną do księdza proboszcza Tadeusza Śliwki za pomoc i wsparcie - to dzięki Księdzu koncert mógł się odbyć, a także do Sióstr Bernardynek z Wielunia, które od samego początku wierzyły, że wszystko się uda i wspierały mnie modlitwą i za to będę już na zawsze bardzo wdzięczny. Szczególnie dziękuję Siostrze Weronice, Siostrze Teresie i Siostrze Beacie, a także Siostrom, które odwiedziły naszą parafię w dniach 13 - 14 października: Siostrze Franciszce, Siostrze Dominice, Siostrze Faustynie i wspomnianej wcześniej Siostrze Teresie. SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!
Dziękuję także moim przyjaciołom z Ukrainy, którzy od samego początku wspierali mnie w tym projekcie i wierzyli że wszystko się uda: Maszy, Tanianie, Myrosławowi i Włodymirowi, oraz Pani Dyrektor Szkoły Muzycznej we Wschowie, Pani Krystynie Turowskiej za wszelką pomoc, dobre słowo i wsparcie.
Specjalne słowa podziękowania płyną do fotografa Pana Zygmunta Frąckowiaka ze Wschowy, za uwiecznienie wydarzenia na video.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia, przede wszystkim aktorom i artystom, którzy wzięli udział w przedstawieniu i nie bali się trudnych wyzwań, a także wszystkim przybyłym do kościoła, często z poza parafii, m.in. z Głogowa, Kościana, Włoszakowic, Siedlnicy i Wschowy, na czele z ks. Pawłem Mydłowskim, przewodnikiem pieszej pielgrzymki rolników diecezji zielonogórsko - gorzowskiej, która co roku nawiedza naszą parafię. Miałem przyjemność i zaszczyt organizować ten koncert, napisać scenariusz i wyreżyserować go. Wdzięczny jestem Panu Bogu i Matce Bożej, że mimo tak wielu trudności jakie nas spotykały, udało się wszystko zorganizować pomyślnie. Praca z Państwem to był dla mnie ogromny zaszczyt!
Kazimierz Bołuńdź

OBSADA:
Jan Paweł II - Paweł Kinasz
ks. Stanisław Dziwisz - Henryk Wołowicz
kard. Macharski - Józef Lewczak
kard. Wyszyński - Józef Żuk
kard. Protodiakon - Marek Orłowski
kard. 2 - Ryszard Stanilewicz
ochroniarz, pilot - Jakub Nowicki
ochroniarz - Szymon Szachniewicz
Ali Agca - Dawid Skoczylas
policjant 1 - Matyas Bernath
policjant 2 - Mateusz Cisło
Stewardessa - Ewa Kinasz

LEKTORZY:
Marek Orłowski
Justyna Mochol
Antonina Skawska
Kalina Wilk
Milena Kinasz
Nicola Kinasz
Karolina Szafrańska

MUZYCY I WOKALIŚCI:
Zuzanna Mrozowska
Anna Muszkieta - Sierota
Mariusz Ratajczak i Zespół "Belfer"
Henryk Antonicki
Koncert prowadzili : Justyna Mochol i Marek Orłowski

Stowarzyszenie Siedmiu