Siciny

 • WIECZÓR MARCINOWY - zaproszenie
 • Jaś i Małgosia - zwiastun

  Jaś i Małgosia - zwiastun

 • Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

  Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

 • Na wakacje ruszać czas!

  Na wakacje ruszać czas!

 • Witaj nam, szkoło radosna, grająca dzwonkiem co rano!.......

  Witaj nam, szkoło radosna, grająca dzwonkiem co rano!.......

 • Przeżyjmy to jeszcze raz – wspomnienia z wycieczki do Trójmiasta i na półwysep skandynawski

  Przeżyjmy to jeszcze raz – wspomnienia z wycieczki do Trójmiasta i na półwysep skandynawski

 • Na wakacje ruszać czas!

  Na wakacje ruszać czas!

 • 100-lecie objawień Matki Boskiej w Fatimie

  100-lecie objawień Matki Boskiej w Fatimie

 • Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

  Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

 • Mistrzynie Mażoretek

  Mistrzynie Mażoretek z Sicin

 • Witaj nam, szkoło radosna, grająca dzwonkiem co rano!.......

  Witaj nam, szkoło radosna, grająca dzwonkiem co rano!.......

 • Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

  Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

 • Bieg charytatywny -

  Bieg charytatywny -

 • Wieczór Marcinowy 2017

  Wieczór Marcinowy 2017

 • III Bieg Charytatywny -

  III Bieg Charytatywny - "Lubię Pomagać"

 • Teatrzyk Dorotki przedstawia….

  Teatrzyk Dorotki przedstawia….

 • Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

  Boże Ciało - Święto Ciała i Krwi Pańskiej

 • 100-lecie objawień Matki Boskiej w Fatimie

  100-lecie objawień Matki Boskiej w Fatimie
2017-06-26 21:13:35
Na wakacje ruszać czas!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sicinach żegnali rok szkolny 2016/17

Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas! Zdjęcie: Na wakacje ruszać czas!

W piątek 24 czerwca uczniowie rozpoczęli letnie wakacje. Nim się to jednak stało, odebrali świadectwa, nagrody i wyróżnienia za całoroczną naukę. Dla uczniów klas szóstych tegoroczne zakończenie było nowością. Zamiast zakończyć ten etap edukacyjny i po wakacjach przejść do gimnazjum, otrzymali promocję do klasy VII tej samej szkoły. Jest to efekt wprowadzonej przez rząd reformy edukacji, która likwiduje gimnazja i przywraca ośmioklasową szkołę podstawową.
W Szkole Podstawowej w Sicinach uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się w sali gimnastycznej o godz. 9.00. Tam zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Najpierw dyrektor szkoły Aneta Juska powitała wszystkich zebranych, a następnie podsumowała miniony rok szkolny. Następnie wspólnie z wychowawcami nagrodziła uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu.
Wyróżnienie za najwyższą średnią ocen w szkole otrzymali: Joanna Wojnowska 6,0, Jakub Wołoszyn 5,55, Donata Baryga i Hanna Szymanska 5,5. Joanna Wojnowska za wysokie wyniki w nauce i sukcesy w konkursach powiatowych i ogólnopolskich otrzymała rower i kask ufundowany przez firmę realizującą inwestycje na terenie gminy.
W klasach I-III odznaki Wzorowy uczeń i nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali następujący uczniowie:
Klasa I: Zuzanna Beta, Filip Bytnar, Grzegorz Hływa, Emilia Ilczyńska, Oskar Swojak, Filip Swojak, Gabriel Wołoszyn, Bartosz Wolicki, Ewa Zaczkiewicz, Zofia Zawadzka
Klasa II: Szymon Charysz, Nadia Chmiel, Hanna Krzyżosiak, Maja Kubiak, Jakub Ochnia, Kacper Pieniak, Michał Śpiewak, Mariusz Wolicki
Klasa III: Jakub Aniukiewicz, Weronika Frąckowiak, Marek Hływa, Gabriela Kardas, Nicola Kinasz, Hanna Przepiórka, Oliwier Skuriat, Wiktor Skuriat, Gabriela Sowa, Kalina Wilk, Mikołaj Zaremba
W klasach IV-VI świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe otrzymali:
Klasa IV: Jędrzej Drąg, Zuzanna Kizler, Anna Krzyżosiak, Martyna Majkowska, Anastazja Palczyńska, Weronika Suchecka, Victoria Szostek, Hanna Szymańska, Oliwia Wojtkowiak, Jakub Wołoszyn
Klasa V: Filip Rudziński, Filip Soroka, Dominika Szymanowska, Piotr Urban, blanka Przybył, Weronika Wojnowska
Klasa VI: Donata Baryga, Kacper Swojak, Joanna Wojnowska
Książkami nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy osiągnęli dobre i bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Nagrody za 100% frekwencję otrzymali: Grzegorz Hływa, Hanna Krzyżosiak, Marek Hływa, Piotr Wolicki i Aleksandra Krzyżosiak. Za najlepiej napisany sprawdzian kompetencji trzecioklasisty (100% punktacji) pamiątkową statuetkę otrzymał Wiktor Skuriat. Uczniowie zostali również nagrodzeni za sukcesy w konkursach szkolnych, powiatowych i zawodach sportowych, systematyczne oszczędzanie w SKO, wzorowe reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym i aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim. Wielka niespodzianką było zajęcie przez naszą szkołę I miejsca w konkursie międzyszkolnym „Moja szkoła jest Eco+”. Wójt Peata Pona wręczyła koordynatorowi akcji pani Małgorzacie Wiśniewskiej bon o wartości 1500 zł, który zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.
Zwyczajem szkoły jest składanie podziękowań rodzicom, którzy w minionym roku szkolnym wyróżnili się zaangażowaniem i pracą w życiu szkoły. Akty podziękowań otrzymali: Katarzyna Baran, Małgorzata Stańczyk, Renata i Jacek Wołoszyn, Diana i Jacek Przybył, Katarzyna Zawadzka, Monika Beta, Iwona Misztal-Swojak, Joanna i Franciszek Bytnar, Magdalena Zaczkiewicz, Aneta Nowak, Magdalena Sikorska, Małgorzata Hływa, Barbara Luty, Anna Mucha, Ewelina Peliwo, Marta Wolicka, Elżbieta Charysz, Agnieszka i Grzegorz Ochnia, Katarzyna i Robert Kubiak, Justyna Śpiewak, Agnieszka Malska, Elżbieta Pieniak, Krystyna Nowicka, Maria i Damian Zaręba, Agnieszka Krzyżosiak, Mariola i Piotr Skoczylas, Ewa Sitnik, Iwona Zaremba, Henryka Dul, Ilona Olejarnik, Ewa Kinasz, Karolina Frąckowiak, Monika Aniukiewicz, Andrzej Drąg, Dorota Szostek, Aneta Kizler, Anna Adamczak, Dorota Kamińska, Janusz Palczyński, Anna Urban, Kamilla Soroka, Anita Cywka, Justyna Kardas, Alina Kucner, Justyna Pokrywa, Magdalena Porciana, Ewa Rudzińska, Aneta Sołtys, Aneta Szymanowska, Małgorzata Tomczak, Angelika Kaziów.
Uroczystość zakończyły wakacyjne wiersze i piosenki w wykonaniu zespołu „Chochliki”. Następnie uczniowie udali się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.
EK

Stowarzyszenie Siedmiu